2020 Boys' Soccer Tournament - Class A

All times are tentative and subject to change

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. HFL - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: HFL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 11/13

 

 

Greece Arcadia 0

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Geneva - 0

 

 

Time: 6:30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Geneva

 

 

Arcadia advances on PKs 4-3on PKs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 11/10

 

 

Greece Arcadia - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:00 pm

Game #13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Greece Arcadia - 1

 

 

 

 

 

Site: Churchville-Chili

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Monday, 11/16

 

 

Churchville-Chili - 0

 

 

 

 

 

5. Churchville-Chili 2

 

 

 

 

 

Time: 6:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Churchville-Chili

 

 

 

 

 

 Overtime

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 11/10

 

 

Churchville-Chili - 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:30 pm

Game #15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Eastridge - 0

 

 

Site: Greece Olympia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 11/13

 

 

Churchville-Chili 1

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Greece Athena - 5

 

 

Time: 6:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Greece Olympia

 

 

 Game #21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 11/10

 

 

Greece Athena - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 4:30 pm

Game #14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Canandaigua - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Pittsford Sutherland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Wednesday, 11/18

 

 

Pittsford Sutherland

 

 

 2. Pittsford Sutherland - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:00 pm

 

 

Champion

 

 

Site: Pittsford Sutherland

 

 

 

 

 

 

 

 

Game #26

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 11/10

 

 

Pittsford Sutherland - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:00 pm

Game #16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 15. Brockport - 0

 

 

Site: Pittsford Sutherland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 11/13

 

 

Pittsford Sutherland - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Pittsford Mendon - 2

 

 

Time: 7:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Thornell Park

 

 

 Game #22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 11/10

 

 

Pittsford Mendon - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:00 pm

Game #17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Brighton - 0

 

 

 

 

 

Site: Pittsford Sutherland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Monday, 11/16

 

 

Pittsford Sutherland - 2

 

 

 

 

 

 6. Spencerport - 3

 

 

 

 

 

Time: 6:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 Overtime

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 11/10

 

 

Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:00 pm

Game #19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 11. Irondequoit - 0

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 11/13

 

 

Spencerport - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Webster Thomas - 1

 

 

Time: 6:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Webster Thomas

 

 

 Game #23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 11/10

 

 

Aquinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:15 pm

Game #18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Aquinas - 2