2017 Boys' Soccer Tournament - Class A1

All times are tentative and subject to change

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Brighton 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Brighton

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/20

 

 

Brighton 3 (OT)

 

 

 

 

 

 

 

 

8. SOTA/NW/NE - 1

 

 

Time: 6:30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Franklin

 

 

Game #15on PKs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/17

 

 

Canandaigua - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 4:30 pm

Game #13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Canandaigua 5

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/24

 

 

Brighton 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 5:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Game #19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Greece Athena 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Greece Athena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/20

 

 

Greece Athena - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 3:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Game #16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Pittsford Mendon - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Hilton

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/27

 

 

Brockport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 5:00 pm

 

 

Champion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Game #21

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Brockport 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Brockport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Thursday, 10/19

 

 

Brockport

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Spencerport - 0

 

 

Time: 6:30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 Game #17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/17

 

 

Irondequoit - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:30 pm

Game #14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Irondequoit - 1

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/24

 

 

Brockport - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Game #20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Greece Arcadia 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Greece Arcadia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/20

 

 

Greece Arcadia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 3 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

Game #31

 

 

 

 

 Game #18

 

 

 

 

 

 

 

 

Class A State Qualifier

 

 

 

 

6. Eastridge - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

Time: 5:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brockport

vs.

Pittsford Sutherland