2016 Boys' Soccer Tournament - Class C1

All times are tentative and subject to change

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. WOIS/#58 - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Rhino’s Stadium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Saturday, 10/22

 

 

WOIS/#58 – 1

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Gananda – 0

 

 

Time: 1:30 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Gananda

 

 

 Game #55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Wednesday, 10/19

 

 

North Rose Wolcott - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:30 pm

Game #49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. North Rose Wolcott - 1

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Wednesday, 10/26

 

 

WOIS/#58 – 4

 

 

 

 

 

4. Holley – 1

 

 

 

 

 

Time: 5:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Holley

 

 

 

 

 

 Game #59

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Wednesday, 10/19

 

 

Holley – 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:00 pm

Game #50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. LeRoy - 0

 

 

Site: Holley

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Saturday, 10/22

 

 

Holley - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Geneseo – 7

 

 

Time: 7:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Geneseo

 

 

 Game #56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Wednesday, 10/19

 

 

Geneseo - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:30 pm

Game #51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Addison - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Avon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Saturday, 10/29

 

 

  WOIS/#58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 4:30 pm

 

 

CHAMPION

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Game #61

 

 

 

 

 

 

 

2. Byron-Bergen/Elba – 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Cal-Mum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Saturday, 10/22

 

 

Byron-Bergen/Elba (OT)

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Red Creek – 4

 

 

Time: 7:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Red Creek

 

 

Game #57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Wednesday, 10/19

 

 

Red Creek - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:30 pm

Game #52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Marcus Whitman - 0

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Wednesday, 10/26

 

 

Byron-Bergen/Elba - 3

 

 

 

 

 

3. Williamson - 9

 

 

 

 

 

Time: 7:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Cal-Mum

 

 

 

 

 

 Game #60

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Wednesday, 10/19

 

Williamson – 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 5:00 pm

Game #53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Canisteo-Greenwood - 0

 

 

Site: Lyons

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Saturday, 10/22

 

 

Williamson

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Bloomfield – 0

 

 

Time: 7:00 pm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Bloomfield

 

 

 Game #58

 

 

 

 

 

 

 

 

Game #75

 

 

Date: Wednesday, 10/19

 

 

Sodus  - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Class C State Qualifier

 

 

Time: 3:00 pm

Game #54

Sodus advances 4-3 on PKs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 11/1

 

 

11. Sodus  - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C1 WOIS/#58

vs.

C2 Marion