2015 Boys' Soccer Tournament - Class A2

All times are tentative and subject to change

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Greece Olympia – 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Olympia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/23

 

 

Greece Olympia – 0

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Aquinas – 3

 

 

Time: 3:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Aquinas

 

 

Olympia advances on PKs 4-2on PKs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/20

 

 

Aquinas – 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Geneva – 1

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/27

 

 

Honeoye Falls Lima – 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 5:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Wayne - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Wayne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/23

 

 

Honeoye Falls Lima - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Honeoye Falls Lima – 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/30

 

 

   Honeoye Falls Lima

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:30 PM

 

 

Champion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Pittsford Sutherland - 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Sutherland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/23

 

 

Pittsford Sutherland – 4

 

 

 

 

 

 

 

 

7. University Prep – 1

 

 

Time: 4:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Sahlen’s Stadium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/20

 

 

University Prep – 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 5:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Batavia/Alexander - 0

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/27

 

 

Pittsford Sutherland - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Wilson Magnet – 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Sahlen’s Stadium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/23

 

 

Eastridge - 1

 

 

 

 

 

Class A

State Qualifier

Greece Athena vs. HFL

Site: Spencerport

Date: Tuesday, 11/3

Time: 5:00PM

 

 

 

 

Time: 3:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Eastridge - 3